Acarkent A ve B Tipi Villaların Özelikleri

Türkiye’ nin en büyük ve en önemli projelerinin başında yer alan Acarkent projesi, son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Genel toplamda 2.291.220 metrekarelik bir Saip Molla özel ormanında bir alana sahip olan Acarkent’ in en önemli özelliklerinin başında yeşil doğası ve sakinliği kadar Türkiye’ nin tek parsel üzerine kurulmuş olan en büyük projesi konumunda bulunmaktadır. İçerisinde 1452 adet villa bulunan bu devasa projedeki tüm villalar farklı özelliklerine göre sınıflandırmalara ayrılmıştır. Bu doğrultuda da villa tipleri A, B ve C şeklinde farklı sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Acarkent a tipi villa seçeneğinde müstakil bahçe, şahsi havuz, 1000 ila 2000 metrekare aralığında farklılık gösteren devasa bahçeleri bulunur. Söz konusu bu A sınıfı villa tipinde proje dahilinde toplamda 117 adet bulunuyor.

Acarkent projesinde ikinci bir tip villa sınıfı olan acarkent b tipi villa acarkentb tipi villa alternatifi öne çıkıyor. Brüt villa alanı 593 metrekare ölçülerinde olan b tipi villaların 1500 metrekareye ulaşabilen farklı büyüklüklerdeki bahçe alanları bulunuyor. Proje dahilinde b tipi villalardan toplamda 835 adet bulunuyor. Tamamen kişiye özel olarak dizayn edilmiş ve herkesin kendi özel alanında huzurlu, sakin ve yeşiller içerisinde bir yaşam standardına sahip olabilmesine imkan veren villalar olması nedeni ile son derece yoğun şekilde tercih ediliyor. Sosyal olanaklar ve ticari birimler açısından da son derece etkin bir yapıya sahip olan projede villaları kiralayan ya da satın alan kişilerin tüm ihtiyaçlarını eğlence, spor ve sosyal faaliyetlerde dahil olacak şekilde pratik biçimde karşılayabilme imkanına sahip olabilmesini sağlıyor.

Özel kiralama veya satın alma fırsatlarının sunulduğu Acarkent villalarında eşsiz bir yaşam deneyimine sahip olunabiliyor. Yılın her mevsiminde geçmişten günümüze İstanbul’ un doğasını yansıtan en özel ilçelerden birisi olan Beykoz’ un hem eşsiz manzarasını hem de atmosferini deneyim edebilme fırsatına sahip olunabildiğinden, günümüzde toplumun her kesiminden kişi tarafından son derece yoğun ve sık şekilde tercih ediliyor. Bu eşsiz yaşam standartlarına sahip olabilmek kiralama ve satın alma alternatifleri sayesinde herkes açısından mümkün oluyor.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.