Google Aramalarda Değişiklik Yapıyor

google-veri-toplama-150x150Google dünya üzerinde kullanılan arama motorları arasında en çok tercih edilendir. Hemen hemen her site sahibi aranacak kelimede Google’ da üst sıralarda yer almak istemekteler. Diğer arama motorlarından çok daha fazla kullanılan Google 21 nisandan itibaren yeni bir algoritma ile kendini güncelleyecek.

Google yeni güncellemesinde, telefonlara uyumlu siteler üst sıralarda yerini alırken, alakasız web sayfaları da gerileyecek. 21 nisandan itibaren Deep Ling isimli yeni arama algoritmasını faaliyete geçirecek olan Google, kullanıcılarını meraklı bir bekleyişe sokmuş durumda. Deep Ling yeni yazılmış kullarla mobile uyumlu web sayfalarını daha üst sıralara çıkaracak, domaini (site adı) ile içeriği arasında ilişkisi olmayan sayfalarda bu yeni güncellemeden nasibini alacak ve siteleri gerileyecek. Diğer bir ifade ile mobil ara yüzü düzgün olan ve web sayfasını ona göre düzenlemiş olan web sayfaları artık daha üst sıralarda yerini alacak. Bu yeni güncelleme ile telefonlarda internetin ne kadar önem kazandığını bir kez daha görmekteyiz.

Site sahiplerinin maddi zarara uğramasını istemeyen Google, daha mobile uyumlu olmamış sitelere de zaman tanıyacak ama bu kısa bir süre olacak, bu sürede hala mobile uyumlu yapmayan web sayfalarına gerekli işlemler uygulanacak. Google bu yeni algoritması bakalım nasıl bir sonuç çıkartacak önümüzde ki günlerde göreceğiz.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Yazının Bağlantısı:  Google Aramalarda Değişiklik Yapıyor
  • Tarih: 20 Nisan 2015
  • Yazının Kategorisi: Güncel Bilgiler
  • Yazar: Enes MORALI
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: