Uzun Bir Ömür için Tavsiye Besinler

Sağlıklı bir hayat için hipertansiyon, obezite, diyabet gibi vücudu tahrip eden tüm hastalıklar risk faktörüdür. Günlük beslenmenize sebzeler, proteinler, doymamış yağlarla, lifler, vitaminler ve antioksidanları takviye ederek sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Bilgi Birikimi tarafından yabancı kaynaklardan verdiği bilgiye dayanarak, Uzmanlar belirlediği besinlerin listesini açıklarayak bu besinlerin kanser riskini azalttığını belirtiyorlar. Bu brokoli, beyaz baş lahana, antioksidanlar, lif, vitamin ve zengin minerallerlerin tüketilmesi ile sağlıklı bir yaşamın olacağını düşünüyorlar. Gün boyunca bu besinlerden en az 3-5 porsiyon yemek gerekir.

sagliklibesinler

Protein yönünden kızılbalık (losos) hastalıklara iyi geldiği açıklanmıştır. Bu balık protein ve kalp ve sinir sistemi için faydalı olan omega-3 yağ asitlerinin kaynağıdır. Onun dışında sardalye, ringa, Forel veya paltus balıklarıda tüketilebilir

Ayrıca protein bakımından zengin olan diğer bir ürün badem. Badem içerisinde faydalı yağlar, magnezyum, çinko bulunmaktır. Dikkat edilmesi gerekir ki, bu ürünleri günde 25-30 gramdan fazla yenmemelidir.

Yoğurt süper mahsüldür. Yoğurt, kalsiyum, protein, D vitamini, probiyotik bakterilerle zengindir ki, bu da kemikler, kaslar ve sindirim için yararlıdır. Gün içinde 1-2 porsiyon tüketilmelidir.

Yeşil çay özünün benzersiz özellikleri ile bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Yapılan araştırmalarda, gün boyunca 5 fincan yeşil çay, insan sağlığını gerçekten sağlamlaştırmaktıdır.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Yazının Bağlantısı: Uzun Bir Ömür için Tavsiye Besinler
  • Tarih: 11 Şubat 2015
  • Yazının Kategorisi: Sağlık
  • Yazar: İbrahim ERDOĞAN
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: