Bu Adamlar Dünya Servetinin Yüzde Dördüne Sahip

Bir çok ülkelerin ekonomisinin kötü durumda olmasına rağmen, dünyada milyarderlerin sayısı rekor düzeye yaklaşarak topma 2325 kişiye ulaştı. Yabancı Haber Kaynağından aldığımız bilgilere göre; “Wealth-X” şirketi ve UBS bankasının yaptığı araştırmalar sonucuna göre, sadece son bir yılda serveti bir milyar ve daha fazla olanların sayısı 155 kişi arttı. 2014 temmuz ayının verilerine göre, tüm milyarderlerin toplam serveti 7,3 ​​trilyon dolar düzeyinde. Buda yaklaşık olarak tüm dünya servetinin % 4 oranına sahiptirler.

servet

Yapılan araştırmalar, yeni zenginleşmiş milyarderlerin büyük çoğunluğu Asya bölgesine aittir. Son yıllarda bu bölgede 52 kişi çok büyük servete sahip oldular, onlardan da 33’ü Çin vatandaşıdır. Ayrıca, yapılan araştırmalarda dünyanın en zengin insanlarının hangi ülkelerde yaşadığı da açıklandı.

En Çok Zengin ABD ülkesinde yaşamaktadır – 510 kişi ile, ikinci ülke Çin (190), üçüncü – İngiltere (130), dördüncü sırada ise Almanya (123) yer alır.

Araştırma yazarları Dünya’nın en zengin insanlarına daha çok rastlanan şehirlerin listesini de oluşturdular. Örneğin, 103 kişi Londra’ya üstünlük verip, 85-i Moskova’yı seçip, 82 kişi Honkonqda, 37 kişi Pekin’de yaşamayı Terci etti.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Yazının Bağlantısı: Bu Adamlar Dünya Servetinin Yüzde Dördüne Sahip
  • Tarih: 10 Şubat 2015
  • Yazının Kategorisi: Genel Kültür
  • Yazar: İbrahim ERDOĞAN
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: