Facebook’da Silahlı Tabur Kuruldu

Geçmiş savaşlar hatırlandığında kılıç ve atlar ile bir ülke birbiri ile kıran kıran savaşlar yapmaktaydı. Gelişen aletler ve kimyasallar ile birlikte 1800’lü yılarda barut ile çalışan ateşli cihazlar icad edildi. Ve bunun bedeli insanlara 1.Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı ile çok ağır kayıplara neden oldu. Günümüzde ise savaşlar stratejik hal almaya başladı. Özellikle bunlardan en önemlisi Hava Kuvvetler, Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri yer almaktadır. Psikololik savaş senoryaları arasında ise en vahim olanı Nükleer güç gösterisi. Yakın tarihimizde yaşanan nükleer saldırı insanlık için büyük trajediye sebebiyet verdi. Gelecekteki savaş senoryaları siber savaşlar üzerine olması düşünülmektedir. Bu tezden yola çıkan İngiltere Ordusu siber savaşlar için 1500 kişilik uzman askerler göreve getirildi.

AFGHANISTAN/

Haberde, İngiltere ordusu tarafından sosyal medyadan yararlanmak için “Facebook” 1500 kişi mürettabatlı tabur oluşturuldu.

Bu ordu sosyal medya aracılığıyla kampanya işlerini yürütecek. Bu tabura verilen isim ise “77-ci Tabor”

Yeni birliğin görevi sosyal ağda etklinliğini artırarak düşman üzerinde avantaj elde etmektir. Ülkede “Facebook” savaşçıları olarak nitelendirilen birlik yakın zamanda diğer sosyal medya siteleri üzerinden de aktif olarak rol alacak.

1500 kişiden oluşan askerlerin özellikleri ise sosyal medya uzmanı, hacker, iletişim gibi bir çok farklı dalda özelliklere sahip.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Yazının Bağlantısı: Facebook’da Silahlı Tabur Kuruldu
  • Tarih: 6 Şubat 2015
  • Yazının Kategorisi: Genel Kültür
  • Yazar: İbrahim ERDOĞAN
  • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
  • Diğer kaynaklarda arayın: