Kaşlar Nasıl Kalınlaşır?

kas-kalinlastirma2Kalın ve gür kaşlar yüzü ve gözleri daha etkili gösteriyor, bu yüzden kalın kaşlar son zamanlar da moda oldu.

Hanımların çoğu kaşlarını ince aldırdıkları için bu duruma pekte ayak uyduramıyorlar. Büyük bir çoğunluk kaşlarını kalınlaştırmak için yapay yöntemleri denemektedirler. Kaşları kalınlaştırmanın doğal yöntemleri de bulunmaktadır. Tüm bunlar için güzellik salonlarına gitmek zorunda değilsiniz. Kaşları kalınlaştırmak için doğal yolları kullanabilirsiniz. Doğal maskeler kullanarak kaşlarınız yeniden canlanacak ve istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Kaşlar makyaj hileleri ile dolsa da, yapak görünmektedir. Ayrıca belli bir zamandan sonra silinen yerleri de olacaktır ve daha kötü görünmeye başlayacaktır. En güzel kaşlar hiç şüphesiz doğal, gür ve dolgun olan kaşlardır. Kaşlarınızı doğal yollarla evde kalınlaştırabilmek için yağlar ile bakım yapabilirsiniz. Bu şekilde kaşlar hem dökülmez hemde daha da canlı görünmeye başlar.

Vazelin kullanarak kaş bakımı: Kaşlarınızın 1- 2 ay içinde doğal şekle kavuşmasını istiyorsanız, her gece yatmadan kaşlarınıza vazelin sürebilirsiniz. Bunu gün içerisinde birkaç defa daha uygulamalısınız. Vazelin kaşları güçlendirerek kalınlaşmasına sebep olacaktır.

kas-kalinlastirmaHindistan cevizi yağı ile kaş bakımı: Hindistan cevizi  yağının kaş kökleri üzerinde besleyici etkisi bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağını günde bir defa kaşlarınıza sürerek en az 20 dakika bekletin.

Aloe suyu ile kaş bakımı: Cilt bakımında oldukça iyi sonuçlar veren aloe vera kaşlara da oldukça iyi gelmektedir. Aloe suyunu gün içinde bir defa kaşlara sürmek yeterli olacaktır. Düzenli olarak kullanıldığında kaşlarınızın kalınlaşmaya başladığını ve daha yoğun olduğunu görebilirsiniz.

Soğan suyu ile kaş bakımı: Kuru soğanın kıl kökleri üzerinde de canlandırıcı etkisi olduğu söylenmektedir. Sulu bir soğanı kaşlarınızın seyrek bölümlerine masaj yaparak sürebilirsiniz. Bunu akşamları evinizde yapabilirsiniz. Çünkü sonrasında birkaç saat bekletmek gerekecektir.

Uyarı: Kaş kalemini yatmadan önce mutlaka silin. Kaşlarda unutulan kalemler malesef kaşların dökülmesine neden olmaktadır.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)
Son Yorum
  1. Anonim

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.