Evimizdeki Alet ve Makineler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Evimizdeki Alet ve Makineler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Evimizde iş yaparken kulandığımız çeşitli alet ve makineler hayatımızı kolaylaştırır. Tornavida; vidaları söküp takmak için, çekiç; çivi çakmak, bazı cisimleri kırmak için, testere; tahta veya odun kesmek için kullanılır. Çamaşır makinesi; giysilerimizin yıkanmasında, buzdolabı; yiyecek ve içeceklerimizi bozulmadan daha uzun süre saklamak için, bulaşık makinesi; bulaşıkların yıkanması için, elektrik süpürgesi; evin süpürülmesi için kullanılır. Televizyon; eğitim, haber alma ve eğlence amacıyla, telefon; insanlarla iletişim kurmak, haberleşmek amacıyla kullanılır. Bilgisayar; eğitim, oyun, eğlence ve haber amacıyla kullanılır. Ütü; kıyafetlerimizin düzleştirilerek daha güzel görünmesi amacı ile, fırın ve ocak; yemek pişirmek için kullanılır.

Evdeki Güvenlik Kuralları Nelerdir?

Dikkatsiz davranmak evde bazı kazaların yaşanmasına sebep olabilir. Ev kazaları; yaralanmalara, zehirlenmelere, sakat kalmaya, hatta ölümlere neden olabilir. Ev kazalarının yaşanmaması için bıçak, çatal gibi kesici ve delici aletlerle oyun oynanmamalıdır. Islak elle elektrik anahtarları ve prizlerine dokunulmamalıdır. Çalışan ocak veya fırınların düğmeleriyle oynanılmamalıdır. Büyüklerimizin haberi olmadan ilaçlara dokunulmamalıdır. Çamaşır suyu, deterjan gibi temizlik maddeleri kesinlikle ağza alınmamalıdır.

Enerji Kaynaklarımızı Nasıl Kullanmalıyız?


Elektrik, su, doğal gaz, odun ve kömür evde kullandığımız enerji kaynaklarımızdır. Bu enerji kaynaklarımızı kullanırken gereksiz yere harcamamalı ve bu kaynakları tutumlu kullanmalıyız.

Neden Para Biriktiririz?

Bazen isteklerimizi gerçekleştirmek için para biriktirmemiz gerekir. Para biriktirerek hem aile bütçemize katkı sağlar, hem de istediğimiz bir şeyi alabiliriz.

Neden Tatil Yaparız?

İnsanlar dinlenmek, eğlenmek için tatil yaparlar. Tatilde ailemizle birlikte vakit geçirebilir, tarihî yerleri ziyaret edebilir veya eğlenmek için bazı yerlere gidebilir, farklı etkinliklere katılabiliriz.

SORU:
4

CEVAP:
Çekiç; çivi çakmak, bazı cisimleri kırmak gibi amaçlarla kullanılmak- tadır. Bundan dolayı Fuat’ın duvara çivi çakabilmesi için çekice ihtiyacı vardır. Soruda çekiç sembolü ile gösterilmektedir.
Doğru Yanıt B

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)
Son Yorumlar
  1. Eda
  2. Anonim
  3. misafir
  4. Anonim

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

takdir teşekkür hesaplama