Dünya Çocukları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dünya Çocukları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dünya üzerindeki farklı ülkelerde yaşayan insanların yaşam biçimleri, beslenme, giyinme ve oyun tarzları, sahip oldukları değerler farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar ülkelerin kültürel yapısından, gelenek ve göreneklerinden, iklim koşullarından, inançlarından, gelişmiş veya gelişmemiş olmalarından kaynaklanır.
Ülkeler arasındaki farklılıklar birer zenginliktir. Bu farklılıklara saygılı ve hoşgörülü olmalı ve bunları doğal kabul etmeliyiz.

Öz Geçmiş Nedir?

İnsanların adı, soyadı, yaşı, doğum yeri, yaşadığı yer, okuduğu okulun adı ve ilgi alanlarını anlatan kısa yazılara öz geçmiş denir.

Eski ve Yeni Meslekler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Teknolojik gelişmeler yaşamımızın sürekli değişmesine neden oluyor. Bu teknolojik gelişmeler meslekleri ve meslek seçimlerini de etkilemektedir. Eskiden yapılan kalaycılık, bakırcılık, nalbantçılık, demircilik, halı ve kumaş dokumacılığı gibi meslekler günümüzde pek yapılmamaktadır. Günümüzde çeşitli ihtiyaçlar ve bilimsel gelişmeler sonucunda eczacılık, mühendislik, doktorluk, dişçilik gibi meslekler ortaya çıkmıştır.

İyi Bir Lider Nasıl Olunur?


Liderler toplumların yaşantılarını değiştirir. İyi bir lider cesur, bilgili, kararlı ve planlı olmalıdır. Liderler; sosyal etkinliklerde görev alır, grup etkinlerine katılır ve fikirlerini açıkça söylerler. Farklı yetenek ve becerilerini geliştirirler.

Atatürk, Türk toplumunun yaşantısında köklü değişiklikler yapan büyük bir liderdi.

SORU:
Hayvanların toynağına nal çakmanın yanı sıra toynak bakımını yapar ve toynak hastalıklarını tedavi ederdi.
Yukarıda hakkında bilgi verilen eski mesleğe ait görsel hangi seçenekte bulunmaktadır?

44

 

CEVAP:
Açıklamada verilen bilgiler nalbantçılıkla ilgilidir. Nalbantçılığa ait görsel B seçeneğinde bulunmaktadır. A seçeneğindeki görsel çiftçiye, C seçeneğindeki görsel ise bir sütçüye aittir.
Doğru Yanıt B

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)
Son Yorumlar
  1. Ali
  2. aleyna çiçek

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.