Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir? Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni denilen bölge Atlantik okyanusunda yer alan esrarengiz bir yerdir. bu üçgeni meydana getiren köşeler Bermuda, Miami ve Porto Riko’daki San Juan’dır. tarihten günümüze burada çok sayıda gemi, tekne ve uçaklar açıklanamayan bir şekilde kaybolmuştur. uzun yıllar boyunca doğa üstü güçlerin etkileri olarak değerlendirilse de günümüzde bu bölgenin bir doğalgaz kaynağını barındırdığı düşünülmektedir.

peki nasıl oluyor da doğalgaz kaynağı yüzünden koskoca uçak ve gemiler aniden kayboluveriyor?

bilim adamları buna da mantıklı ve bilimsel bir açıklama getirmiş durumda. şöyle ki;

okyanus derinliklerinde yer alan doğal gazlar bulunduğu yerdeki düşük sıcaklığın etkisiyle katı hale dönüşerek beyaz renkli tebeşirimsi bir madde haline geliyor. tabanın tekrar ısınmasıyla bu madde eriyerek yüzeye doğru yükseliyor. buna bağlı olarak suyun yoğunluğu azalarak kaldırma kuvveti de düşüyor. böylece oradan geçen gemileri taşıyamıyor ve gazın tekrar yükselmesi ve yoğunluğun eski haline gelmesiyle de  gemiler ardında hiçbir iz bırakmadan okyanusun derinliklerine gömülüyor.

uçaklar nasıl yok oluyor?

yüzeye çıkan doğal gazlar havadan daha hafif olduğu için yükselmeye devam ediyor. yoğunluk azalması atmosferde meydana geliyor. bu yoğunluk azalması,  o an bölgeden geçen uçakların irtifa kaybetmesine ve motorlarının durmasına sebep oluyor. bunun sonucunda uçaklar da hızla düşerek okyanusun derinliklerine gömülüyor.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)
Son Yorumlar
  1. Anonim
  2. İclal
  3. İclal
  4. Performanscı jojuq
  5. Bermuda şeytan üçgenini araştıran kız

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

takdir teşekkür hesaplama