Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu; Diziye Kimler Girecek?

Star Tv’nin reyting rekortmeni dizisi Muhteşem Yüzyıl, muhteşem bir finalle sezona veda etmişti. Yeni bölümleriyle 12 Eylül 2012 Çarşamba akşamı sezona merhaba demeye hazırlanan dizinin fragmanları da yayınlanmaya başladı. kadrosuna dahil ettiği “taze kanlarla” yoluna tüm hızıyla devam edecek olan dizide güçlü oyuncular yerini alacak.

Peki kim bu yeni oyuncular? Muhteşem Yüzyıl oyuncu kadrosuna dahil olan isimlerin başında “Ezel” dizisindeki dayı karakteriyle gönüllere taht kuran Tuncay Kurtiz geliyor. Tuncay Kurtiz dizide Kanuni Sultan Süleyman döneminde 21 yıl şeyhülislamlık görevini yürüten ve verdiği fetvalarla döneme damgasını vuran Şeyhülislam Ebussuud Efendi‘yi canlandıracak. Şeyhülislam Ebussuud Efendi hakkında bilgi için tıklayınız.

diğer isimler ise Cansu Dere, Pelin Karahan ve Ozan Güven.

Cansu Dere, Acem topraklarında yaşayan bir hanedan ailesinin asil kızı Firuze‘yi canlandıracak ve hareme girerek asaletiyle kısa sürede Sultan Süleyman’ın dikkatini çekerek Hürrem Sultan’a rakip olacak.

Pelin Karahan, uzun zamandır merak edilen rolü canlandıracak. yani Mihrimah Sultan‘ı. Mihrimah Sultan büyüyüp bir genç kız olacak ve evlenme çağına gelecek. ardından Rüstem Paşa ile evlendirilecek. Pargalı İbrahim Paşa’nın ölümünde büyük rolü olan  Damat Rüstem Paşa‘yı ise Ozan Güven canlandıracak. Rüstem Paşa ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tarihte Ebussuud Efendi ve Rüstem Paşa karakterleri gerçekten yaşamış olsalar da, dizinin harem sahnelerinin büyük bölümünün kurgu olduğu gerçeğinden hareketle, Cansu Dere’nin canlandıracağı Firuze adlı karakterin de kurgu olduğunu belirtmekte fayda var.

dizide Hürrem Sultan’ın oğlu şehzade Mehmet‘i ise Gürbey İleri canlandıracak. 24 yaşındaki genç oyuncu daha önce Arka sıradakiler ve Kalbim Seni Seçti dizilerinde rol aldı.

Diziye ayrıca Kanuni Sultan Süleyman’ın süt annesi Afife Hatun rolü de dahil oluyor. Oldukça dominant bir karakter olan Afife Hatun, haremi düzene sokması için Sultan Süleyman tarafından Topkapı Sarayı’na getirtiliyor. Afife Hatun’u kimin canlandıracağı şimdilik kesin olarak bilinmiyor. bunu dizinin yeni bölümlerinde göreceğiz.

Muhteşem Yüzyıl güçlü oyuncu kadrosuna yaptığı takviyeler ve güçlü senaryosuyla yine izlenme rekorları kırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)
Son Yorumlar
 1. kübra
  • ceyda
 2. sevgi
  • ceyda
 3. nevran
 4. Anonim
 5. hurrem
 6. gamze
  • ceyda
 7. muallla
  • NUR BAHAR
 8. belgin hürrem_65
 9. Venize
  • Dere
  • ceyda
 10. zeynep
  • ceyda
 11. ilknur cengiz
 12. dicle
  • irem
  • kübra

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

takdir teşekkür hesaplama