Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Neler Yapılabilir? Sivilce İzlerini Geçirme Yöntemleri

Pek çok insanın başına dert olan sivilceler, geçtikten sonra da bizlere hatıra olarak izlerini bırakır. Özellikler yüzümüzde çıkan sivilceler ve izleri çok can sıkıcıdır. Sivilce izlerinden kurtulmak için tıpta lazer, ışık tedavisi gibi pek çok yöntem var. Ancak bu yöntemler ciddi, derin sivilce izleri için kullanılır daha çok. Eğer daha hafif sivilce izlerinden muzdaripseniz ve bunlardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız evde uygulayacağınız pratik yöntemlerle amacınıza ulaşabilir, sivilce izleriyle vedalaşabilirsiniz.

En etkili yöntemlerden biri sirke ya da limon. 1 litre suyun içine 1 çorba kaşığı sirke veya limon koyup bunu bir pamuk yardımıyla sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yüzünüze uygulayın. Bu tür yöntemlerden sonuç alabilmek için en önemli koşul düzenli bir şekilde uygulamaktır. Ayrıca hazırladığınız bu sirkeli veya limonlu suyu en fazla 1 hafta buzdolabınızda saklayın. Daha sonra yenisini yaparak uygulayın.

Bal! Evet, faydalarının saymakla bitmediği bu mucizevi besin cildimiz için de bize tüm hünerlerini göstermeye hazır. Balın antibakteriyel bir özelliği vardır ve ayrıca en iyi nemlendirici kremden daha maharetlidir, cildinizi yumuşatır. Yüzünüze sürerek 20 dk. bekleyin ve yıkayın.

Her ne kadar kokusuna dayanmak zor olsa da soğan suyunun da cildinize harikulade faydalı olduğunu göreceksiniz.

 

Konu Hakkında Düşünceleriniz .. (Facebook üyeliğinizi kullanmadan aşağıdaki alandan yorum yapabilirsiniz!)
Son Yorumlar
  1. belieber
  2. ergen ergen

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

takdir teşekkür hesaplama